MARKAMIZ

Neden Merula neden Kara Bakal?

Zeytin meyvelerini insanlar kadar çok seven Kara Bakal, Latince Turdus Merula, adı verilen küçük siyah renkli kuşları çevremizde görüyoruz. Bu sevimli kuşlar, 24-25 cm boyunda ve simsiyah tüylerle kaplı ve gagaları sarı-kavuniçi renklidir. Zeytin çekirdeklerini bir çırpıda yutan bu kuşlar, kursaklarında zeytinin etli kısımlarını sindirirler. Ancak, odunsu yapıda olan zeytin çekirdeklerini sindiremezler ve dışkılama yoluyla sindiremedikleri çekirdekleri dışarıya atarlar. İşte sadece bu karatavukların kursaklarından geçmiş olan zeytin çekirdekleri toprağa düştüğünde çimlenebilir.

Zeytinlerin gerçek dostu olan Kara Bakalların sahip oldukları bu özellikle bizler için çok önemlidir. Eğer Kara Bakalları avlayarak neslini tüketirsek gelecek yıllarda yeni zeytin ağaçları gelişmeyecek ve karatavuklardan bir süre sonra zeytin ağaçlarının da nesli tehlike altına girecek.

Ölmez ağacı sahiplenen bu kuşu markamıza isim, logomuza görsel olarak seçtik. Hedefimiz zeytinyağında marka yaratmaktır. Üretim stratejimizi, bu doğrultuda belirledik.  Tüm çalışanlarımızı da buna inandırıyor, eğitiyoruz. Marka olmak için müşterinizin markanıza sahip çıktığını görmeliyiz.  Henüz yolun başındayız.